Pixely na LCD alebo OLED obrazovke sú tmavé alebo sa zobrazujú ako žiarivo červené, zelené alebo modré bodky

To, čo vidíte, môže byť jedna alebo viacero z viac než 2 000 000 bodiek, ktoré tvoria LCD alebo OLED obrazovky. Tieto bodky (známe aj ako pixely) sa môžu objavovať v červenej, zelenej, modrej, bielej alebo čiernej farbe.

Na udržanie vysokej úrovne prevádzky sa pri výrobe týchto LCD/OLED obrazoviek používa veľmi precízna technológia. Ale na všetkých LCD/OLED obrazovkách nezávisle od výrobcu, môže byť nízky počet pixelov, ktoré nemenia farbu. Je to bežný jav pri všetkých LCD/OLED obrazovkách od všetkých výrobcov a je prirodzenou súčasťou tejto technológie. Tieto pixely väčšinou ostávajú na obrazovke, ale sú viditeľné iba keď sa zobrazuje celá biela alebo celá čierna obrazovka a pri bežných podmienkach pri sledovaní by nemali byť viditeľné.

Ak ste zasiahnutí týmto javom a robí vám starosti, lebo veľkosť alebo umiestnenie takýchto pixelov výrazne narušuje váš zážitok zo sledovania, obráťte sa na nás.

Poznámky:

  • Ak je obrazovka znečistená, niektoré pixely sa môžu zobrazovať ako mŕtve alebo defektné. Dôkladne očistite obrazovku mäkkou suchou handričkou, aby ste sa uistili, či je problémom skutočne mŕtvy alebo defektný pixel alebo ho spôsobila len nečistota
  • Tieto mŕtve alebo defektné pixely sa niekedy po čase samy opravia